KGU

Шуъбаи тарбия

Шуъбаи тарбия

Бо карори Вазорати маорифи Ҷумҳурии Тоҷикистон аз 29.04.1993 зери №22 таъсис ёфтааст. Дар асоси қарори номбурда бо фармони ректори донишгоҳ аз 02.05.1993 зери №7 номзади илми фалсафа, дотсент Т.Раҳмонов муовини ректор оид ба тарбия ва мудири шуъбаи тарбия дотсент Г.Иброҳимов таъйин шуданд. 
        Аз 23.12.1993 доктори илмҳои фалсафа, профессор М.О.Ибодов роҳбари шуъбаи тарбия таъйин шуд. Солҳои 1998-2005  муовини ректор оид ба тарбия Гурез Иброҳимов, номзади илмҳои  педагогика Юсуф Фархуддинов, номзади илмҳои педагогика, Кенчамо Мачидова, Худойдодова Шарофат Зардовна  ва  тайи ин солҳо мудирони шуъбаи тарбия муаллими калон  Бобохон Чўраев (2009-2012,  Ҳотам Назаров (2012-2015)  ва Давлатова Мавзуна  (15.02.2015) таъйин шудаанд.